Wycieczka - Przygody Koziołka Matołka

Dnia 23.04.2018 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Przygody Koziołka Matołka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów z Teatru Lektur Szkolnych. Dzieci z zapartym tchem śledziły  pełną  przygód  opowieść  o  Koziołku  oraz z radością poznały jego nowych przyjaciół, m.in. Koguta Bałamuta, Strachulca, Misia, Zajączka, Pana Twardowskiego. Częsta zmiana akcji, wspaniałe piosenki, a także sceneria i kostiumy zapewniły  niezwykle udaną przygodę teatralną,  za co dzieci nagrodziły  aktorów gromkimi brawami.

 

ZDJĘCIA

Najpiękniejsza palma w Przedszkolu!

  W piątek 23 marca został rozstrzygnięty konkurs na „ Palmę Wielkanocną”. Dzieci z pomocą najbliższych wykonały przepiękne prace. Przez trzy  dni można je było podziwiać w  przedszkolnej szatni. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, stworzenie okazji do zaprezentowanie przez dzieci i ich rodziców własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych. Spośród barwnych, wspaniałych palm Jury wyłoniło zwycięzców:

I MIEJSCE: Julia Wąsowska i p. Monika Wąsowska

                       Patryk Wiercioch i p. Katarzyna Wiercioch

                       Aleksander Ostrowski i p. Jolanta Ostrowska

II MIEJSCE: Marika Domaszczyńska i p. Renata Domaszczyńska

                       Maciej Rowiński i p. Beata Rowińska

                       Aleksandra Sawicka i p. Agata Sawicka

III MIEJSCE: Blanka Chudek-Marczak i p. Iwona Piotrzkowicz

                         Igor Piotrzkowicz i p. Iwona Piotrzkowicz

                         Wojciech Świętochowski i p. Sylwia Świętochowska

Uroczyste wręczenie nagród przez Panią dyrektor odbyło się 27 marca, po obejrzeniu Misterium wielkanocnego.

Wszystkim uczestnikom wytworów serdecznie dziękujemy, gratulujemy pomysłowości i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Farmaceutka w przedszkolu

Dnia 07.03.2018 r. w ramach „Współpracy z rodzicami” przybyła do nas mama Maciusia, aby w ramach cyklu spotkań "Ciekawe zawody naszych rodziców" opowiedzieć nam o swej pracy. Pani Beata Rowińska przybliżyła dzieciom tajniki pracy farmaceuty. Przypomniała dzieciom i bardzo mocno podkreśliła fakt, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Dzieci miały okazję samodzielnie ucierać "leki" w moździerzu oraz  dowiedziały się, jak wygląda i do czego służy recepta. Pani Beata pokazała dzieciom  także, w jaki sposób opatrywać skaleczenia m.in. na dłoniach, łokciu.

   Pani Beacie serdecznie dziękujemy  i zapraszamy innych chętnych rodziców.