W naszym przedszkolu 25.05.2016r. odbyła się niezwykła uroczystość. Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały, pod opieką swojej wychowawczyni p. Marty Bieńkowskiej i p. Ewy Janus, piękną niespodziankę, wyjątkowe artystyczne występy. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem, układem tanecznym i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama i który Tata je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa ,,Kocham Was Rodzice z serduszka całego i życzę Wam, kochani – wszystkiego najlepszego ”. Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Rodzice dostali, kwiaty odrysowane z dłoni dziecka malowane farbami. Po zakończonym programie artystycznym dzieci zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

ZDJĘCIA

   Dzień Dziecka w bieżącym roku szkolnym zorganizowany został jako Dzień Sportu. Wszystkie dzieci z przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w szkole, udały się na plac zabaw, gdzie czekało na nich mnóstwo zabaw sportowych przygotowanych przez p. D. Płochocką, p. M. Szwajkowską i p. M. Orzechowską. Każde dziecko miało niepowtarzalną okazję wziąć udział w bardzo ciekawych konkurencjach sportowych m.in. „Kaczy chód”, „Grupowy skok”, „Bramka”, „Bieg z przejściem przez szarfę”, „Rzut woreczka do celu”, „Bieg z klockiem” i „Tarcza strzelecka”. Po powrocie do sali czekała na dzieci miła niespodzianka, bowiem wszystkie grupy przedszkolaków wykonywały pióropusze indiańskie, które są wspaniałym rekwizytem to świetnej zabawy. Pani Dyrektor patrząc na dziecięce wysiłki, zmagania i piękne pióropusze, nagrodziła wszystkie dzieci słodkimi upominkami.

  To był bardzo miły, radosny i baaaardzo słoooodki dzień.

ZDJĘCIA

28 maja 2015 r. po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej i Tańca, który odbył się w Stanisławowie. W tym roku dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „ Parasol dla kota” oraz zatańczyły taniec „Szot”. W festiwalu udział wzięły także przedszkolaki ze Stanisławowa oraz uczniowie z kl. „0” ze Stanisławowa, Pustelnika oraz nasi koledzy i koleżanki z kl. „0” z Ładzynia. Dzieci nie ukrywały, że przed występem trochę się stresowały i obawiały czy wszystko ładnie się uda, jednakże kiedy weszły na scenę, stres minął i śpiewali i tańczyli najpiękniej jak potrafili. Wychowawca grupy pani D. Płochocka i wszyscy obecni rodzice byli pod wrażaniem występu, a przedszkolaki także były bardzo zadowolone i dumne z siebie. Wszystkie występujące grupy zostały nagrodzone.

ZDJĘCIA

26 maja w sali przedszkolnej zgromadzili się wszyscy rodzice, aby razem z dziećmi świętować Dzień Mamy i Taty. Dzieci bardzo długo przygotowywały się do tego święta, aby zaprezentować się jak najlepiej. Część artystyczna, na którą składały się wiersze, piosenki i taniec, bardzo spodobała się naszym gościom, ponieważ bardzo często nagradzali dzieci gromkimi brawami. Nasi kochani rodzice zostali także obdarowani prezentami- mamusie otrzymały kwiaty, a tatusiowie krawaty „SUPER TATY”. Później wszyscy udali się na plac przedszkolny, gdzie czekały słodkości i kiełbaski z grilla. Gdy wszyscy już się trochę posilili, to bardzo chętnie brali udział  w zabawach, które dla dzieci i rodziców przygotowała p. D. Płochocka  m.in. „Czy to dłonie mojego dziecka?”, „Taniec na gazecie”, „Zagadki w balonach”,  „Rzucanie woreczków do obręczy”, „Rozpoznawanie smaków dla rodziców i dzieci”. Czas spędzony w przedszkolu razem z rodzicami z pewnością na długo zapadnie w pamięci dzieci.

ZDJĘCIA