5 grudnia, pomimo tego, iż na dworze nie było śniegu ani mrozu, nasze przedszkole odwiedził prawdziwy św. Mikołaj.  Wszyscy czekali na niego bardzo długo i na twarzach dzieci gościły uśmiechy, lecz w sercu jednak tkwiła także obawa i lęk, co Mikołaj im wręczy - czy wymarzony prezent czy jednak rózgę, który święty także ze sobą przyniósł. Na szczęście wszystkie dzieci otrzymały prezenty J. Dzieci także przygotowały dla św. Mikołaja niespodziankę- powiedziały mu wierszyki i zaśpiewały piosenki. Św. Mikołaj był tak miły i znalazł chwilę, aby się z przedszkolakami pobawić. Obserwatorami tych wydarzeń byli rodzice, którzy bardzo licznie przybyli tego dnia do przedszkola i którzy przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.                                                                                                               

                                                                                                                                                      DZIĘKUJEMY

ZDJĘCIA

   

     3 grudnia do naszego przedszkola przybyły mamy (p. D. Kobza, p. A. Sawicka, p. B. Rowińska, p. E. Madziar i p. M. Wąsowska), aby razem z dziećmi wziąć udział w konkursie na „Najładniejszą bombkę”. Białe, smutne styropianowe kule w mgnieniu oka zmieniały się w piękne, błyszczące, kolorowe bombki. Kiedy bombki były już wspaniale ozdobione, Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor stwierdziło, że wszystkie  dzieci zajmują I miejsce i każdy otrzyma nagrodę.

     To nie był jednak koniec atrakcji tego dnia, bowiem po konkursie wszyscy zabrali się do kolejnej pracy-ubierania choinki. Zielone drzewko piękniało z minuty na minutę, kiedy dzieci zawieszały na nim kolorowe bombki i łańcuchy. Kiedy skończyliśmy pracę ,przedszkolna choinka stała się „królową wśród drzew”. A nam pozostało tylko czekanie na św. Mikołaja…

ZDJĘCIA

       26 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pani Danuta Płochocka pamiętała o tym ważnym dniu i zorganizowała w przedszkolu święto, dla dziecięcych kochanych pluszaków. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubieńca i zaprosiło misia do wspólnej zabawy. Przedszkolaki na zajęciach prezentowały wszystkim swoje misie.  Były także tańce i śpiewanie piosenek o pluszakach. Nie zabrakło także pracy plastycznej- malowanie farbami misiów. Na koniec dnia dzieci zgodnie stwierdziły, że ich misiom w przedszkolu bardzo się podobało i z pewnością chętnie znów tu wrócą.

 

ZDJĘCIA

Wycieczka do Kucykowej Zagrody

 

       Dnia 28 maja dzieci z przedszkola wyjechały na wycieczkę do Kucykowej Zagrody.  Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji,  m.in.: przejażdżka na kucyku, ognisko, wata cukrowa, oglądanie zwierząt gospodarskich, malowanie tatuaży na rękach. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy bawili się świetnie. Dla przedszkolaków był to wyjątkowy dzień.

ZDJĘCIA